Mačka a obojok + postroj

Dátum: 27.08.2012 | Vložil: Martina

Ahoj, súhlasím s väčšinou v príspevku. Mám kocúra Jakuba, od malička chodí von na svoje pravidelné prechádzky, 3x denne (teda, skôr večerne) a každý "výjazd" trvá minimálne hodinu. Asi má niekde nastavené stopky :)
Pôvodný zámer som mala taký, že keďže je to bytový kocúr, nevedela som si prestaviť, že by som ho ochudobnila o ten pocit, vyvaliť sa v tráve a vyliezť na ozajstný strom. Zvykol si na to až tak, že teraz, keď príde jeho hodina, urobí všetko pre to, aby som s ním išla von. Na počasí nezáleží.
Ako píšem, skoro so všetkým súhlasím, len môj Jakub nechodí na vodítku "na krátko". Myslím, že to by ho nebavilo. Naopak, kúpila som mu flexinu so 7 metrovým vodítkom, aby sa mohol rozbehnúť za mačkou, vtákom a podobne. Dokonca je už tak naučený, že keď prebehne tých 7 metrov, sám zastane, alebo spomalí, aby ho vodítko "neseklo", keď nestíham bežať za ním. Samozrejme, že keď vylieza na strom, vtedy mu nedovolím vyliezť vysoko, aby sa mi nezamotal. Inak ho neobmedzujem. No, je pravda, že keď sa zľakne niečoho (nový zvuk, hlučný človek alebo dieťa, iné zviera) rozbehne sa a ťahá ako o život smerom domov. Ale aj tu má výhodu dlhé vodítko, lebo práve z krátkeho sa vykrúti a je úplne jedno, ako silno je postroj utiahnutý, dokáže sa z neho dostať. Nikdy mu postroj neuťahujem silno, je nutné, aby človek kráčal vedľa neho alebo za ním. Nikdy sa mačka nesmie otočiť a akoby cúvať, vtedy sa z postroja vyvlečie za pár sekúnd.

Pridať nový príspevok