Diskusia

Milí priatelia, vitajte v tomto diskusnom fóre. Môžeme sa porozprávať o našich mačičkách, o tom, čo nás teší i smúti, ale aj o všeličom inom.

Helena

Diskusné fórum

Moj kocur utoci do ludi

Dátum: 27.10.2014 | Vložil: Nell

dobry den,
mame asi rocneho kocura. Mame ho od uplne maleho kocurika. Byvame vo velkom byte, cize vybeh ma. Ma aj hracky ale moc sa s nimi hrat nechce. Vacsinu dna je kludny a lezi v pelechu pripadne lozi po stene, ktoru sme pre neho vybudovali. Asi 4x denne na neho ale pridu "jeho chvilky" a z nicoho nic zacne mraucat tak, ze to znie akoby plakal a zacne do mna a priatela skakat, skrabat nas a hryzt. Vobec to nevieme pochopit. Skusali sme do neho kricat, zahnat sa rukou, postriekat ho vodou a dostal aj po zadku ale vobec nic nepomaha. Chceme ho dat vykastrovat v co najblizsej dobe, ale nie som si ista, ci to pomoze. Aj pri kupani a strihani pazurov robi take sceny, ze sme dohryzeni a doskrabani.
Nemate mi prosim niekto poradit, co v tomto pripade robit?
Dakujem vopred za rady.

Nell

Re:Moj kocur utoci do ludi

Dátum: 11.12.2014 | Vložil: Emka

Re:Moj kocur utoci do ludi

Dobrý deň. Nemusíte sa vôbec báť, kocúrik si musí iba zviknúť. Koľko je u vás? Ja by som to riešila tak, že by som ho od seba mierne odstrčila, keď robí zle a škriabe, ak neposlúchne, tak mu streknúť vodu do očí, ale v každom prýpade ho nemôžete silno biť. Musíte ho správne odlákať:
- Ak má rád hranie, skúste sa s ním zahrať nejakú zaujímavú mačaciu hru. (ja sa z mojim kocúrom hrávam buť z nejakou šnúrkou na ktorej konci je niečo napríklad loptička miška alebo kúsok látky, alebo si ho vezmem na posteľ ja sa zakryjem do periny a on mi loví a skáče mi po nohách ktoré sú pod tým paplónom keď s nimi pomrvím)
- ak má rád papanie a rôzne maškrtky, tak mu skúste pomali niečo dať do mištičky, alebo mu poprýpadne opatrne dajte z ruky nejakú mňamku. (ako maškrtky ja používam kuracie tyčinky, mačacie pašteky a úplne vínimočne mu dávam aj mačacie mliečko)
Ďakujem, pozdravujte vašeho kočičáka. Ako sa volá? Môj je Čárli.
Ďakujem.

chce ist von

Dátum: 01.08.2014 | Vložil: simiii11

Dobry den.. Mam doma kocura ročneho a je vykastrovany a nikdy nechodil von ani nechcel ale raz som ho isla vycesat a chvilku som s nim bola vonku a jak som ho dala dnu stale mnmnauka pri dverach a pri okne celi den v noci nie vtedy chvala bohu spi.. To je ako plac neviem uz co robit a nechcem ho naucit na vanku ;( co mam robit?

Piesok a mačiatko

Dátum: 16.07.2014 | Vložil: Diana

Dobrý deň,mám hluché mačiatko,ktoré má približne mesiac a pol.Predtým ako som ho dostala bol vonku a teraz ho máme v dome.Problém je ten,že ho nevieme naučiť chodiť do piesku.On ten piesok žere namiesto toho aby sa tam vyšpinil.Močiť chodí na novinový papier ale kadí po celom dome. Už som z toho zúfalá čo mám robiť ?

Re:Piesok a mačiatko

Dobrý deň. Bývajú aj bezpodstielkové záchodky, ale neviem, či to bude mačiatku a vám vihovovať. Ak to nieje správne riešenie, musíte ísť za veterinárom a podrobne mu vysvetliť o čo sa vlastne jedná. Neviem, možno si iba na to strašne nedokáže zvyknúť ale je možné že môže mať nejakú chorobu. Hlavne tomu dajte čas. Musí hlavne cítiť vašu lásku, to jezáklad.
Dovidenia.
Potom napíšte ako si mačiatko zvyká.

cc

Dátum: 27.03.2014 | Vložil: dominik

chcem sa opitat Mačke alebo kocurovi sa ma davat studene alebo vlažne mlieko ?

oci

Dátum: 29.06.2014 | Vložil: mima

Dobrý deň. Mám britskú modrú mačku 2,5 ročnú. Na obidvoch očiach sa jej naťahuje z vnútorného kútika bielko(neviem ako to nazvať) a má to už v polke oka.. o akú chorobu ide? prikládam link ako to vyzerá. Ďakujem.
https://www.google.sk/search?q=choroby+oci+u+maciek&tbm=isch&ei=qfmvU97iLerB7AbN8IHgAw#facrc=_&imgdii=_&imgrc=xX88Yzc8D9XA9M%253A%3BAbEL7VrB9l6nwM%3Bhttp%253A%252F%252Fplnielanu.zoznam.sk%252Fpic%252F7%252F3%252F9%252F5%252Fstrach-z-ciernej-macky-moze-1013.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fplnielanu.zoznam.sk%252Fc%252F420%252Fstrach-zo-zubara--ciernych-maciek-ci-trinastky-toto-o-vas-prezradza%3B326%3B284

Re:cc

Dátum: 21.08.2014 | Vložil: zanusi

Ziadne. Macky potrebuju vodu, nie bezne predavane kravske mlieko.

Kalciový šok

Dátum: 23.02.2014 | Vložil: Simona

Dobrý deň,
stalo sa už niekomu,že jeho mačička dostala pred pôrodom alebo po pôrode kalciový šok?
Našej sa to stalo 5 dní pre pôrodom a rýchlo sme s ňou išli na pohotovosť.Robili jej všelijaké testy a nakoniec zistili,že je to kalciový šok.Na kliniku,kam chodíme,pracuje asi 6 veterinárov,ale žiadny z nich sa s takýmto prípadom ešte nestretol.S krmivom by nemal byť problém,pretože aj ostatné mačičky kŕmime tým istým krmivom a im sa nič podobné nestalo.

<< 29 | 30 | 31 | 32 | 33 >>

Pridať nový príspevok