Diskusia

Milí priatelia, vitajte v tomto diskusnom fóre. Môžeme sa porozprávať o našich mačičkách, o tom, čo nás teší i smúti, ale aj o všeličom inom.

Helena

Diskusné fórum

Kalciový šok

Dátum: 23.02.2014 | Vložil: Simona

Dobrý deň,
stalo sa už niekomu,že jeho mačička dostala pred pôrodom alebo po pôrode kalciový šok?
Našej sa to stalo 5 dní pre pôrodom a rýchlo sme s ňou išli na pohotovosť.Robili jej všelijaké testy a nakoniec zistili,že je to kalciový šok.Na kliniku,kam chodíme,pracuje asi 6 veterinárov,ale žiadny z nich sa s takýmto prípadom ešte nestretol.S krmivom by nemal byť problém,pretože aj ostatné mačičky kŕmime tým istým krmivom a im sa nič podobné nestalo.

Ako?

Dátum: 06.02.2014 | Vložil: EMA

Dobrý deň. Budem maťmačičku s útulku a neviem ako by si na mňa mala zvyknúť . Či si ju mám zobrať nanoc do izby k sebe alebo ju nechať v druhej izbičke....Dakujem za dpovede

Chcem zachrániť mačičky..

Dátum: 25.01.2014 | Vložil: Danka

Dobrý večer, milí priatelia,

rada by som poskytla domov alebo aspoň azyl mačke/mačkám.

Vždy som túžila mať doma nejakú cicu, no keďže bývam s našimi, musím rešpektovať ich pravidlá - čiže žiadne domáce zviera.

V ateliéri, kam chodím každý deň, mám už zlatého škrečka a rada by som si adoptovala cicu/cice.

Trochu sa však obávam, či nebude mačičkám vadiť, že tam prespávam len málokedy a že chodím do práce. Teplo priestranného ateliéru, plná miska, pohladenie a milujúca panička je asi lepšia ako útulok alebo asanačka, no neviem, či cice nebudú trpieť v mojej neprítomnosti.

Má tu niekto skúsenosti s chovom viacerých mačiek? Ako zvládajú vašu neprítomnosť? Nesmútia? Nepoškodzujú nábytok? Dokážu si zvyknúť na to, že človek pri nich nie je nonstop?

Lebo ak by mali trpieť, tak s adopciou radšej počkám, kým nebudem bývať vo vlastnom..

Ďakujem za Vaše rady:)

S pozdravom

milovníčka mačiek:)

Re:Chcem zachrániť mačičky..

Dátum: 10.07.2014 | Vložil: Mary

Dobry den,

mam jednu macku v docasnej opatere, mali by ste zaujem?

Mary

Škrabadlo pre mačiatko

Dátum: 14.01.2014 | Vložil: Viki

Dobrý deň
Mám asi 3 mesačnú mačičku a chcela by som je spraviť brloh aj so škrabadlom. Lenže neviem kde kúpiť sisalové lano. Je vonku ale spáva v komore odkiaľ ma dvierka na dvor. A ešte by som sa chcla opýtať ako odnaučiť mačiatko škrábať na dvere ( niežeby nemala kde škriabať ale ona chce ísť proste dovnútra aj keď v komore má teplo, žrádlo a všetko ostatné)lebo ich máme dosť zničené.
Za rady a odpovede vopred ďakujem. :-)

Re:Škrabadlo pre mačiatko

Dátum: 16.01.2014 | Vložil: Simona

Dobrý deň,
sisalové lano pozrite na Bazos.sk https://zvierata.bazos.sk/?hledat=Kvalitne+sisalove&hlokalita=&iddel=1
Mačičku odnaučíte tak,že ju proste dnu nepustíte a ona po čase zistí,že nemá význam to robiť =) Samozrejme,nebude to zo dňa na deň. =) Alebo je tu ešte jedna možnosť..Napustite si vodu do rozprašovača,a keď bude škriabať,otvorte a trošku ju ošpliechajte. =)

Re:Re:Škrabadlo pre mačiatko

Dátum: 17.01.2015 | Vložil: emka

Dobrý deň.
Ten rozprašovač z vodou je veľmi dobrý nápat. Aj my to tak robíme.

zachranene maciatko hlada domov

Dátum: 28.10.2013 | Vložil: peter

dobry den, radi by sme podarovali macicku (len do dobrych ruk), macicku sme nasli pri rusnej ulici vo velmi zlom stave ked uz doklepavala z posledneho,macicka sa uz pozbierala zachranili sme ju ale zial si ju nemozeme nechat mame uz jednu macicku ktora sa s inymi zvieratami moc neznesie, zachranena macicka ma velmi dobru povahu je velmi vdacna nekonfliktna spolocenska bolo by vhodne si ju zobrat bud do bytu alebo aspon na prvu zimu do vnutra lebo je este velmi drobna a potrebuje sa zotavit

lokalita-bratislava
mob: 0903 949 101

maciatko

Dátum: 14.08.2013 | Vložil: Veronika84

mozno je to marne, ale snazim sa nasej malej micke najst domov ...vsade mozne som pisala ..tak skusam aj tu :) je to macicka, viacfarebna, ma 3 mesiace. bola by som rada keby si ju niekto vzal...nechcem ju supnut do utulku :/

Zachránili mi život.

Dátum: 28.04.2013 | Vložil: Dorka z Dubovej

Moji ľudskí priatelia,s ktorými žijem na mňe zbadali,že niečo nieje so mnou zdravotne v poriadku.Po jedenástich odrobených rokov,strážim im dom a záhradu ako len najlepšie viem i zabávam ich svojimi kúskami,viem hrať naháňačku,viem čo je robiť nemecký guľomet,viem sa potápať bez dýchacieho prístroja,ale to som robila za mlada,viem i lekársku pomoc poskytnúť svojim jazykom najmä dizinfikovať,tak som po rokoch dostala,však viete tie ženské veci.No keď som dlho krvácala,moji ľudskí priatelia neváhali a ihneď so mnou utekali do Pezinka na Drobiševu ulici.Poviem hafknem Vám,mala som život na vlásku,vyoperácia maternice prišla v poslednej chvíľi.To čo z nej mi vybrala pani doktorka pani Miklošovičová Bibiánka so svojim záchranným tímom,to bola hrôza.Nebyť pani doktorky,ktorá bez váhania s veľkými rizikami jej rozhodnutia ihneď ma operovať,tak už by som nebola medzi živými.Teraz už sa zotavujem.Pani doktorka ma dokonca navštívila i doma.Patrí jej a jej tímu zlatá medaila uznania za všetko, za jej neuveriteľné úsilie pomôcť mi žiť a ja Žijem.Veľká vďaka pani doktorka,za život Vám vďačí z Dubovej Dorka.

<< 30 | 31 | 32 | 33 | 34 >>

Pridať nový príspevok