Diskusia

Milí priatelia, vitajte v tomto diskusnom fóre. Môžeme sa porozprávať o našich mačičkách, o tom, čo nás teší i smúti, ale aj o všeličom inom.

Helena

Diskusné fórum

Re:Macka

Dátum: 12.12.2014 | Vložil: Emka

Ja určite oveľa viac ľúbim mačky.
Sú to úžasné tvory
Aj vy máte nejakú mačku?
Ako sa volá?
Ja mám kocúrika.
Dovidenia.
Je super že sa nájdu ľudia ktorý milujú mačky a dávajú im lásku.
Veľa šťastia.
Ďakujem.

moja mačka

Dátum: 14.02.2013 | Vložil: ahoj

moja mačka býva vonku a nneviem ju naučiť na vodítko :((( prosím o rýchlu pomoc :) dakujem :)

Re:moja mačka

Dátum: 24.04.2013 | Vložil: Helena

Asi je to už pasé, ale ak je už dospelá, tak šanca, že postroj znesie je výrazne malá.
Postroj treba dávať pravidelne na krátky čas, aby si na túto cudziu vec zvykla. Zaujať ju hrou, aby prestala vnímať tú cudziu vec. Môj Murko sa spočiatku vyslovene plazil po bruchu. Treba začať od mačiatkovského veku. U mačky viac ako u iného tvora platí "starého psa novým kúskom nenaučíš":-)

Rere:moja mačka

Dátum: 11.12.2014 | Vložil:

Dobrý deň. Súhlasím z pani Helenkou, mačka sa musí učiť od malička na to vodítko. Keď je už večšia, musíte to skúšať tak, ako to hovorila pani Helenka. Často, ale nie príliš dlho.
Možno by aj pomohlo, aby ste mačiatko zabavili nejakou hrou alebo volať ju, aby si prišla zobrať naprýklad nejakú maškrtu.
Pozdravujem vašu cicu.

mačka útočí

Dátum: 15.09.2012 | Vložil: Ivana

Bývame v byte a našu mačku máme ešte od malého mačiatka. Vždy bola milá, prítulná. Teraz ju už máme 2 roky. 13.9 tohto roku mala ruju a zničoho nič zaútočila na moju sestru, ktorá len prechádzala okolo nej. Mama sa ju pokúšala ochrániť a mačka zaútočila na ňu. Zahryzla sa jej do ruky a potom útočila na nohy. Stihli sme vyskočiť na gauč. Tá mačka mala úplne rozšírené zrenice, vrčala na nás a uši mala úplne stiahnuté pri hlave. Nemohli sme sa ani pohnúť. Akonáhle sme sa o to pokúsili tak chcela zaútočiť znovu. Mama má na ruke a zápestí hlboké škrabance a na nohe tak isto. Sestra má po celej dĺžke ruky dlhý nie až tak hlboký škrabanec. Tá mačka to v živote nikdy neurobila. Teraz má náhradný domov u maminho kamaráta. Po 14-nástich dňoch pôjde na kastráciu. Veterinárka povedala že potom MOŽNO nebude agresívna ale môže sa to vráiť. Keby mama nebola doma a doma by boli len moje dve sestry nemali by šancu ubrániť sa.

macka neutoci-utoci

Dátum: 27.09.2011 | Vložil: dana

Verim ,ze Vase rady su od srdca,ale v tomto ohlade nemate pravdu.Macky obcas utocia-a hlavne ked to najmenej cakate.Mam kocura,s ktorym sme mali zozaciatku problemy s udomacnenim,nebol zvyknuty na jemne zaobchadzanie a tak na nas vrcal a jezil sa.Nepoznali sme jeho predchadzajuce zazemie,ale podla jeho chovania,asi to nebolo nic-moc.Mame ho uz 4 roky.Najradsej sa hraje s igelitkami a samozrejme prezera nakupy v taskach.Raz som takto ovesana prisla domov a samozrejme hned sa vrhol ku mne so zvedavym zamiaukanim.Nic netusiaca som sa zohla k taske a v tom kocur na mna zautocil takou silou,ze sa mi zahryzol do ruky a strasne na mna vrcal a dalej mi utocil na nohy.Takze tak.Preslo ho to asi po dvoch dnoch.Dodnes si to neviem vysvetlit.Odvtedy sa to uz nezopakovalo. Dana

Re:macka neutoci-utoci

Dátum: 16.10.2011 | Vložil: Helena

Každá situácia je osobitá a každý tvor, mačka je iná. To, čo sa stalo zrejme naozaj súvisí s jeho minulosťou. Nevieme, čo sa deje v cudzej hlave a ešte menej vieme o tom, čo sa deje v hlave zvieraťa. Váš kocúr musel mať pocit ohrozenie. Tá daná situácia musela v ňom niečo vyvolať, niečo veľmi silné. A zlé.
Mačka naozaj nezaútočí bezdôvodne.
Možno by stálo za úvahu preskúmať v čom bola tá konkrétna situácia iná oproti iným "nákupom". Taška, vôňa, určitý pohyb.... hmm ktovie. Mačka si zlé život ohrozujúce podnety pamätá.
Všetko dobré želám.

<< 29 | 30 | 31 | 32 | 33

Pridať nový príspevok