Diskusia

Milí priatelia, vitajte v tomto diskusnom fóre. Môžeme sa porozprávať o našich mačičkách, o tom, čo nás teší i smúti, ale aj o všeličom inom.

Helena

Diskusné fórum

tehotenstvo, zmena spravania kocura

Dátum: 13.03.2018 | Vložil: Monika

Dobry den, potrebovala by som poradit s jednou zalezitostou mame doma stovrocneho kastrovaneho kocura Devon rexa, zije u nas od jeho dvoch rokov, kedy sa ho vzdala majitelka, nato ake je to plemeno, ma ale uplne inu povahu. Myslim si, ale ze je to skor spojene s tym ze u predoslej majitelky byval vacsinu casu sam. Neni vyslovene kontaktny kocur a ludi si vybera, u nas je ten vyvoleny manzel, na mna ma naludu malokedy. Ale k veci, som druhykrat tehotna, uz v prvom tehotenstve ma bezdovodne napadal, hryzol, co pokracovalo aj ked sa mala narodila, asi mesiac. V sucasnosti cakam druhe babo a znova ma zacal hryzt a okrem toho zacal moje veci ocuravat, nerobi to stale, ale ked sa vycura tak vyslovene len na moje veci, ci uz cizmy, svetre a podobne. Ma doma vytvorene dost miest kde ma utocisko aj skrabadla a samozrejme malej nedovolime aby mu robila zle, alebo teda snazime sa, samozrejme obcas sa k nemu dostane skor, ale tak vedieme ju k tomu, aby mu neublizila. Skor je typ co by jej to v momente vratil, takze nato davame vyslovene pozor. Neviete ako zabranit takemuto spravaniu ? Alebo v com by mohol byt problem, ako riesit situaciu, ja som niekedy z tyhc jeho vypadov na nervy a teraz z toho ocuravania veci toboz :( Dakujem za kazdu radu

Obsadenie cudzím kocúrom

Dátum: 18.01.2018 | Vložil: Lenulil

Zdravím,

máme momentálne veľmi špecifický problém a nevieme si s ním rady. Som majiteľka dvoch vykastrovaných 8 mesačných kocúrov. Pelech spolu so skrýšou sme im zariadili v šope, kde máme naukaladané drevo, čiže o skŕyše nemajú núdzu. Majútam útulno, teplo, vodu, jedlo a cez mačacie dvierka majú voľný prístup na dvor. Stalo sa to, že včera keď som ich šla nakŕmiť som našla v ich pelechu starého susedovho kocúra, ktorý si to tam na základe smradu označkoval. Tie naše dve chúdence tam už nechcú chodiť, lebo to samozrejme cítia. Vyprala som pelech, vyzametala podložie, ale pištia ako o dušu keď ich tam nasilu položím. Šopu obchádzajú oblúkom. Nevieme čo máme robiť. Viete nám poradiť, či to označkovanie časom vyprchá? Je šanca, že sa tam ešte budú chcieť vrátiť? Viete mi poradiť nejaké preventívne čistiace opatrenia?
Je január, čiže zima ešte len začína a bolo to ideálne miesto na prezimovnie a najmä je to ich miestečko od narodenia.

Ďakujem za akékoľvek rady.

Re:Obsadenie cudzím kocúrom

Dátum: 20.01.2018 | Vložil: Gitka

Dobrý deň. Dokiaľ Vám odpovie pán Wild, odporúčam kúpiť prostriedok na zbavenie zápachu. Dá sa kúpiť aj v niektorých hypermarketoch. Ak je susedov kocúr nekastrovaný, nezabránite mu zopakovať to. Krajným riešením bude zobrať kocúrom dnu, dokiaľ nebude teplo, tak najmenej do konca apríla.

12 ročná mačička

Dátum: 25.11.2017 | Vložil: Lea

Dobrý deň. Potrebujem poradiť. Starám sa o 12 ročnú mačičku pôvodom z ulice, ale celí život žila v byte. Problém je v tom, že nie je vykastrovaná. Už asi viete v čom je problém.Mne ani tak nevadí to hlasne "volanie",ale to, že sa tak trápi. To, prečo nebola kastrovana za "mlada" nechcem riešiť. Vraj nikdy nemala mačiatka. Zdravotne je na tom dobre. Hned keď som sa jej ujala (cca pred 6mesiacmi) jej vytiahli pár zúbkov, kôli veľkému zanedbaniu chrupu. Robili jej vsetky testy,inak by ju neuspali,takze je zdravá. Moja otázka znie: myslíte si že je na kastráciu neskoro? Keď sme boli u veterinára, tak ma nenapadlo sa to spýtať a myslela som si, že to nieje až také zlé. Ale po čase vidím že sa trápi. Veď takto žila celí život. Neviem, koľko času jej zostáva (dúfam že čo najdlhšie) tak neviem či ísť do toho alebo nie... poraďte čo si myslíte ju pre ňu najlepšie. Ďakujem

Re:12 ročná mačička

Dátum: 30.11.2017 | Vložil: Helena

Fúha, ťažká otázka. Veľmi odporúčam poradiť sa s veterinárom. Možno by som v tomto prípade hľadala veterinára, ktorý robí kastráciu šetrne cez malý rez ...
Nebude to trápenie aj z toho, že zmenila prostredie? I keď hormóny sú veľmi nástojčivé.
12ročná cica môže byť ešte fit a v dobrom prostredí si ešte požiť x rokov.
Ja mám momentálne 20 ročnú mačaciu starenku a 16 ročných kocúrov.

Re:12 ročná mačička

Dátum: 20.05.2018 | Vložil: Tamara Olerinyova

Nam kastroval veterinar 16 rocnu macku a je ok ale zalezi na zdravotnom stave macky a nazore veterinara

Macka sa hra s hovienkom

Dátum: 10.11.2017 | Vložil: Lesana

Dobry den, potrebovala by som poradit. Mam maca cca 2 tyz. Je prinesene zvonka. Pochopilo kde je zachodik aj ked sa jej podarilo cikat par krat mimo.. Teraz ma ale novinku uz piaty den som nasla hovienko okrem toho ze bolo v macacom wc bolo aj kusok od neho. Nechapala som. Dnes som ju ale vymakla ako po vykonani potreby vo svojom wc chvilku akoze zahrabava ale to iba tak pro forma potom sa otoci vezme ho do zubov a vynesie von a hra sa s nim.Dostala odo mna hned facku ale ci to pochopi?

Re:Macka sa hra s hovienkom

Dátum: 23.11.2017 | Vložil: Helena

no neviem, či facku pochopí
Chcete aby sa vás bála?

Ako je staré? Treba jej poskytnúť iný podnet na zábavu :-)

Re:Macka sa hra s hovienkom

Dátum: 11.12.2017 | Vložil: Emka

Je veľmi nerozumné, dávať mačiatku facku. Akurát sa vás začne báť. Od milovníka mačiek by som to.... no.... nečakala! Aj my máme kocúrika, síce prineseného ked mal 5tt, a je to britský kocúr, ale tiež robil niečo takéto. Treba upútať jeho pozornosť na niečo iné a aj on to sám prestane robiť. Je to len taká mačacia (síce trošku nechutná) "hravosť". On z toho určite vyrastie... Venujte sa mu. Držím palce. ale už žiadne facky. Keď chcete mačku potrestať, sú aj iné spôsoby. Napr pri našom staršom kocúrovi, keď kedysi robil neplechu, platilo to, že sme ho trochu frkli vodou - rozprašovačom (pozor, nie do ušiek) a veľmi rýchlo sa naučil čo môže a čo nie. Obaja sú úžasní Britský fešáci. :D :D

cikanie mimo záchodíka

Dátum: 27.09.2017 | Vložil: Magdaléna

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť.
Máme doma 3 mačky, 2 kocury a 1 mačka. Mačička nám začala vždy ráno cikať mimo záchodíka presne na to isté miesto, vždy iba ráno počas dňa už chodí normálne na záchodík. Mačička je od začiatku plachá, vzatá z vonkajšieho prostredia cca ako 5 mesačná. Problém začal keď nám ušla aj so setričkou a asi videla ako ju zrazilo a stratila sa nám, ale nakoniec ju susudia našli, po tomto sa občas možno 1x za mesiac stalo že cikla mimo záchodu. Teraz v lete sme šli na dovolenku a ostal s ňou iba muž na týždeň a urobila to každý druhý deň aj kakla mimo. CCa do mesiac sme priniesli domov nové mačiatko kocura, chvíľu na neho prskala a teraz čo je u nás cca 3 týždňe tak začala každý deň ráno cikať mimo. Vie mi niekto poradiť ako jej pomôcť a naučiť ju opäť cikať kam má. Máme na každu cicu jeden zaáchodík + 1, skusili sme aj ukludnujuce tabletky, záchodíky čistim stále ale aj tak išla sa vycikať mimo. ďakujem za všetky rady :-(

<< 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>

Pridať nový príspevok