Medzinárodná výstava mačiek v Bratislave

16.08.2011 15:51

Bratislava, kultúrny dom Cultus v Ružinove bude opäť hostiť rozmanité druhy mačiek, ich chovateľov a ich obdivovateľov.

Výstava sa koná v dňoch 6. a 7. augusta a pre verejnosť je otvorená od 10:00 do 18:00hodiny.  

Okrem vystavených mačiek všemožných plemien si môžete nakúpiť pre svojich mačacích miláčikov rôzne druhy chovateľských potrieb. Dobrôt do bruška v podobe konzerv a granúl rôznych značiek. Špeciálnu kozmetiku, antiparazitálne prostriedky a iné potreby pre výstavné účely. Peliešky vysokej kvalit - mäkké a hebké. Hračky, misky a aj niečo pre ľudí. Rôzne suveníry s mačacími motívmi.

Samotná odborná časť výstavy pozostáva vlastne z dvoch jednodňových výstav. Každá sa končí špeciálnou súťažou Best in Show, čo by sme voľne mohli preložiť ako Najkrajšia z najkraších alebo aj Najlepšia z najlepších. Súťažiť budú mačičky v kategórii perzské mačky, polodlhosrsté mačky, orientálne mačky, krátkosrsté mačky a naj z každej kategórie má šancu získať ocenenie Najkrajšia z najkrajších. Súťaž Best in Show začína zvyčajne okolo tretej až štvrtej hodine popoludní v závislosti od aktuálnej situácie posudzovania, to znamená aj výberu mačiek do tejto súťaže.

Výstava mačiek však nie je len o takzvaných ušľachtilých a povedzme si pravdu, že niekedy aj prešľachtených zvieratách. Síce v menšej miere, ale v svojej kategórii Domáce mačky súťažia aj naše tradičné cicušky - Micky, či Murkovia. Môj kocúrik Kubko má svoju poličku slávy z domácich výstav a jednu aj z medzinárodnej v Rakúsku.

Atmosféru výstavy si môžete pozrieť napríklad aj na fotkách z roku 2005 tu

 Kubko ako Najkrajšia domáca mačka

             Kubko, môj najkrajší kocúrik:-)