Kto som? 

Som mačka. Kamarátky mi niekedy zo žartu hovoria "Ty si taká mačka", keď si nerobím starosti, prípadne si len tak žijem. Samozrejme, ako každý človek mám svoje dobré i zlé dni a starosti ma neobchádzajú. Veď nakoniec aj tie skutočné štvornohé mačky sa musia potýkať s rôznymi nepriazňami života. Ani u nich nie je všetko rozprávková selanka. Slobodu si totiž treba zaslúžiť. Nie je to len o tom, ako a čo robíme, ale je to aj stav mysle. A v tom sa máme od mačiek čo učiť.

V prvom tohtoročnom časopise Moja mačka ma zaujala veta, ktorú si tu dovolím uviesť: "Mačka je síce rada sama sebou, ale nie je rada osamelá. V skutočnosti spoločnosť potrebuje  a vie ju náležite oceniť."

Týmto citátom sa mi žiada povedať, že spoločnosť mačky si nevyberajú len ľudia, ktorým niečo alebo niekto chýba, ale hlavne ľudia, ktorí vedia oceniť tú schopnosť mačky byť sama sebou a zároveň byť s nami a poskytovať nám radosť so spolužitia s ňou. Samozrejme len vtedy, ak aj ona sa v tom spolužití cíti dobre.

Naši užívatelia

Rozmýšľala som, či budem špecifikovať cieľovú skupinu pre moju/moje stránky. Rozhodla som sa, že prečo nie. Stránky o Šťastnej mačke sú určené každému čitateľovi, ktorý má otvorené srdce k sebe, svojim blížnym a tiež zvieratám a našej matke Zemi.

Vitajte. Teším sa na každú reakciu, podnet, návrh, ktorý od Vás dostanem. Môžete mi písať na uvedené maily v Kontaktoch alebo priama napísať cez stránku Napíšte nám.

Prajem Vám všetko dobré.